A’dan Z’ye Sınav Ansiklopedisi

Petekler Yarışıyor
3 Temmuz 2019
Kız Gençlik Kulüpleri İdarecileri 4. Hizmet İçi Eğitim Programı Kapsamında İstanbul’da Bir Araya Geldi
3 Temmuz 2019

A’dan Z’ye Sınav Ansiklopedisi

Genç Okur dergisinin Mart sayısı çıktı. Sınav atmosferinin hâkim olduğu Mart ayında dergi, A’dan Z’ye Sınav Ansiklopedisi dosya konusuyla ‘sınav’ kavramını derinlemesine irdeliyor.

Dosya yazısında, “İster sözlü, ister yazılı ya da test şeklinde olsun, sınavın her türü ile iç içeyiz küçücük yaşlardan beri. Devamlı sınanıyor, puanlarla ölçülüyoruz.” Diyen Müzeyyen Yıldız hayatta karşılaştığımız sınavlara ışık tutup bu sınavlardan geçmek için okura yol gösteriyor. Yazar, hazırladığı “Nasıl Bir Öğrencisin?” testinde ise okurun işine yarayacak tüyolara yer veriyor.

Derginin sevilen kahramanlarından Süper Babaanne, “Sınav Günü Ne Giysem?” diyen okurlara sınav gününü kurtaracak kıyafet önerilerini sunuyor.

Derginin Ahlâk bölümünde M. Fatih Çakır bu ay da önemli konulara değiniyor. Leccac (İnat etmek) ve İstihza (Alay etmek) kavramlarını açıklayarak “Ne İnat Et, Ne de Alay!” diyor.

Sağlık bölümünde bu ay Dr. Güzin Zeynep Doğanyer bahar aylarına girerken hazırlıklı olmak gerektiğini vurgulayarak okuru “Alerjik Tepkiler Vermeyin!” diye uyarıyor. Çözüm Masası bölümünde Psk. Dan. Selamet Ergişi bu ay yine çok önemli bir konuya parmak basıyor. “Sosyal Medya Bağımlısıyım!” diyen okuru bu bağımlılıktan kurtaracak önerilerini dergide büyük bir titizlikle işliyor. Her ay merakla beklenen Balaban çizgi-hikâyesinde bu ay da enteresan maceralara yelken açılıyor.

“Değişim okumakla başlar” sloganıyla yayın hayatına devam eden Genç Okur dergisi; tarih, sosyal hayat, mizah, çizgi-roman, sağlık, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla birlikte değişime katkı sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir