Başarının Anahtarı Nerede?

Dilimizde Osmanlı
3 Temmuz 2019
İstanbul Kâğıthane ‘de Asude Kız Gençlik Kulübü Açıldı
3 Temmuz 2019

Başarının Anahtarı Nerede?

Genç Okur dergisinin Ekim sayısı çıktı. Dosya konusunda bu ay ‘başarı’ kavramı üzerinde duruluyor ve ‘başarı’dan ne anlamamız gerektiği açıklanıyor. ‘Başarı’ hedefiyle çıkılan yolculukta sıkça yapılan yanlışlara karşın yol gösterici örnekler de okura sunuluyor.

Dosya yazısında Müzeyyen Yıldız, “Bugün, başarı dendiğinde kimsenin aklına ‘var olma amacını gerçekleştirmek’ gelmiyor. Bunun yerine, daha çok zengin olmak, daha gözde meslekleri yapmak, sınavları daha yüksek derecelerle vermek gibi daha sığ amaçlar geliyor.”diyerek insanlardaki büyük yanılgıyı gözler önüne seriyor.

Derginin Müslümanca Yaşamak bölümünde Müzeyyen Cihangir bu ay ‘arkadaşlık’ konusunu açıklığa kavuşturuyor ve “Arkadaşlarla İletişim Nasıl Olmalı?” sorusunu cevaplandırıyor.

Dergide bu ay M. Fatih Çakır arzu etme/isteme yetisinin olumlu ve olumsuz etkilerini açıklıyor ve okura “Kontrollü Ol, İffeti Elden Bırakma” diye sesleniyor.

Okul dergisi çıkarmak isteyen ama ne yapacağını bilmeyen öğrenciler için bir rehber hazırlayan Can Fırtına okura, “Kendi Dergini Kendin Yap” diyor.

Derginin sağlık sayfası bu ay gençleri yakından ilgilendiren, herkesin hayatının bir döneminde yaşadığı ergenlik konusuna giriş yapıyor. “Ergenlik Nedir, Ne Değildir?” diyen Dr. Güzin Zeynep Doğanyer konuya cerrah titizliğiyle yaklaşıyor.

Sevilen karakterlerden Ayşenur Abla bu ay, “Sosyal Medyadan Kurtulamıyorum” diyen bir genç okura, keyifli bir kurtuluş reçetesi sunuyor.

Derginin yeni karakteri Dedektif Hüsnü Zan maceralarına okuru dâhil ederek hikâyedeki gizemi iyi niyetle çözmeye devam ediyor.

Tarih, ahlâk, sosyal hayat, mizah, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Ekim ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir