Kardelen Kız Gençlik Kulübü Şehirleri Tanıyor
3 Temmuz 2019
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
3 Temmuz 2019

Haydin Namaza

Genç Okur dergisinin Nisan sayısı çıktı. Dinin direği olan namazın ehemmiyetinin anlatıldığı dosya konusunda okura “Haydin Namaza” diye sesleniliyor.

Dosya yazısında, “Toprak olmadan tohum nasıl ki bir anlam ifade etmez, namaz olmadan da iman neredeyse hiçbir şey ifade etmez. Zira namaz imanın ana merkezidir. Namaz ne kadar sağlam olursa, diğer eksiklerimizi düzeltmek o kadar kolaylaşır.” diyen M. Fatih Çakır hayattaki olmazsa olmazlarımızdan olan namaz ibadetini dergi sayfalarına taşıyor.

Dergide bu ay Müzeyyen Yıldız, hazırladığı “Hayatının Merkezinde Ne Var?” testiyle okura hayattaki önceliklerini sorgulatıyor. Çemberin dışına çıkmak mı yoksa merkeze ulaşmak mı? Bunu okurun kendi tercihleri belirliyor.

Derginin Ahlâk bölümünde M. Fatih Çakır bu ay mizahın insanlara etkisini büyük bir titizlikle irdelerken mizahın ölçüsünün ne olması gerektiğini okura hatırlatıyor.

Çözüm Masası bölümünde Psk. Dan. Selamet Ergişi bu ay “Kendimi amaçsız ve çaresiz hissediyorum.” diyen okura yol gösterip bu sorunu çözüme kavuşturuyor.

Derginin sevilen kahramanlarından Süper Babaanne, bu ay “Gençliğin Gardırop Sorunsalı”na rengârenk önerilerle çare arıyor.

Sağlık bölümünde bu ay Dr. Güzin Zeynep Doğanyer gelişme çağındaki beslenme alışkanlıklarını sorgularken, insanların bu dönemde yaptığı yanlış diyetlere dikkat çekiyor.

Her ay merakla beklenen Balaban çizgi-hikâyesinde bu ay da enteresan maceralara yelken açılıyor.

“Değişim okumakla başlar” sloganıyla yayın hayatına devam eden Genç Okur dergisi; tarih, sosyal hayat, mizah, çizgi-roman, sağlık, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla birlikte değişime katkı sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir