Meslek Sahibi Olmak Ne Anlama Gelir?

Kız Gençlik Kulüpleri 3. Hizmet İçi Eğitim Programı
3 Temmuz 2019
Petekler Yarışıyor
3 Temmuz 2019

Meslek Sahibi Olmak Ne Anlama Gelir?

Genç Okur dergisinin Şubat sayısı çıktı. Dosya konusunda meslek sahibi olmanın ne anlama geldiğini sorgulayan dergi, pek çok gencin bakış açısını onaracak önermeler sunuyor.

Dosya yazısında, “İçinde bulunduğumuz eğitim sisteminin meslek odaklı olmadığı herkesçe biliniyor. Üniversiteye kadar temel bilimler okutulurken üniversitede okunacak bölüm test çözme becerisiyle belirleniyor.”diyen Raşit Ulaş, meslek meselesini çeşitli örneklemelerle irdeliyor.

Müzeyyen Yıldız’ın hazırladığı “Hangi İşlerin Adamısın?” testi gençlerin kendi yeteneklerini fark etmelerini sağlarken, sevilen kahramanlardan İhtimâlcan’ın Meslek Elden Su Göldenisimli hikâyesi meslek seçimini eğlenceli bir üslupla anlatıyor.

Dergide bu ay M. Fatih Çakır“Ne Övgü, Ne Yergi!” başlıklı ahlâk yazısıyla ‘iftihar’ ve ‘mirae’ meselelerini irdeliyor. Yazar, bir müslümanın kendisini övmesi ve haklı çıkmak adına başkalarıyla ağız dalaşına girmesinin sosyal hayatta kötü sonuçlara sebep olacağını söyleyerek dikkatleri bu ahlâkî tehlikelere çekiyor.

Gençlerin dert ortağı Ayşenur Abla, “Kafamı Derse Veremiyorum!” diyen okurun sıkıntılarına keyifli öneriler sunarak ders çalışmayı eğlenceli bir aktiviteye dönüştürüyor.

Torunlarının bi’ tanesi Süper Babaanne bu ay eline cetveli alıyor ve gençlere “Stil Dersleri”vererek düzgün ve zevkli giyinmenin anahtarlarını sunuyor.

Derginin yeni bölümlerinden Bi’ Dünya Spor’da bu ay İbrahim Halil Aslan, “Futbol mu Büyüktür, Güreş mi?”yazısıyla yeşil sahalara hızlı bir giriş yapıyor.

Her ay merakla beklenen çizgi karakter Balaban’da bu ay pek çok sorunun cevabı verilerek yeni maceralara yelken açılıyor.

“Değişim okumakla başlar” sloganıyla yayın hayatına devam eden Genç Okur dergisi; tarih, sosyal hayat, mizah, çizgi-roman, sağlık, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla birlikte değişime katkı sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir