Dilimizde Osmanlı
3 Temmuz 2019

Vefa Zamanı

Genç Okur dergisinin Temmuz sayısı çıktı. Dosya konusunda aile olma şuuruna vurgu yapan dergi okura ‘Vefa zamanı’ndan haberler veriyor.

Dosya yazısında, “Akraba, yakınlık demektir. Kan bağından ötedir, nice sırlar içerir. Bizi birbirimize bağlayan ilahi bir takdirdir.” diyen Münevver Çakır, akrabalık bağının önemine vurgu yaparken akrabalığın kıymetini bilip büyüklerin hakkını gözetmemiz gerektiğini okura hatırlatıyor.

Ramazan ayını verimli geçirmek için geç kalmadık! Can Fırtına’nın kaleme aldığıKaçırılmayacak Ramazan Fırsatı yazısı bu mübarek aydaki kaçırılmayacak güzelliklerin bir kısmını okura sunuyor.

Sadat-ı Kiram bayramı nasıl geçirir? Ali Sözer’in yazdığı Sadat-ı Kiramdan Öğreniyoruzbölümünde Allah dostlarının yaşadıkları bayram sevincine tanıklık ediyoruz.

Çözüm Masası bölümünde Psikolog Selamet Ergişi bu ay, okul hayatının karmaşasında derslerle boğuşmaktan ibadetlere vakit ayıramadığından yakınan genç okurun dertlerine çözüm önerileri sunuyor.

Bu sene de Ramazan bayramı yaz mevsimine denk geldi! Peki, bayramda ne giyeceğiz? Giyim kuşam önerilerinin vazgeçilmezi Süper Babaanne bu sorunun cevabını her ay olduğu gibi Genç Okur’da yanıtlıyor.

Macera dolu Balaban çizgi hikâyesi tüm esrarıyla devam ediyor. Muhammed Ali Fırtına’nın yazıp çizdiği Balaban bu ay da heyecanlı kurgusuyla okuru meraklandıracağa benziyor.

Yepyeni bölümleri, tarih, ahlâk, sosyal hayat, beslenme, teknoloji sayfaları ve sevilen kahramanlarıyla Genç Okur, Temmuz ayında da ‘gençliğin yeni trendi’ olma iddiasını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir